Zbulohen të ftuarit e dasmës së Princit Leka II, familjet mbretërore nga e gjithë bota vijnë në Tiranë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:09 07-10-2016 Zbulohen të ftuarit e dasmës së Princit Leka II, familjet mbretërore nga e gjithë bota vijnë në Tiranë

Dhjetëra pjesëtarë të familjeve mbretërore nga e gjithë bota janë të ftuar në dasmën e Princit Leka me Elia Zaharian, ceremoni madhështore e plot surpriza që do të mbahet të shtunën në Pallatin Mbretëror në Tiranë.

Newsbomb.al mëson se mes të ftuarve më të rëndësishëm është Mbretëresha e Spanjës, Sofia, e cila është njëkohësisht e vetmja Mbretëreshë në listën e të ftuarve. Gjithashtu i ftuar është edhe Shefi Michael i Kentit, kushëriri i Mbretëreshës Elizabeth II; Princi William dhe Princesha Sybilla e Luksemburgut; Princi Phillip dhe Princesha Isabella e Lihtenshtejnit.

Lista e të ftuarve në dasmën e Princit Leka II:

Mbretëresha Sofia e Spanjës

Shefi Michael i Kentit

George dhe Eilika Arkdukë të Austrisë

Princesha Lea e Belgjikës (e veja e vëllait Alberto dhe Baudouin e Belgjikës)

Infante Carlos, Duka i Kalabrisë dhe Camilla, Duka i Kastros

Princi Ali i Egjiptit

Princi Davit Bagrationi i Gjeorgjisë

Princi Georg Friedrich i Prusisë

Princesha Irene e Greqisë

Michael dhe Marina nga familja mbretërore e Greqisë

Perandoresha Farah Pahlavi e Iranit

Princesha Maria Pia e Savojës

Princesha Maria Gabriella e Savojës

Shefi Phillip dhe Isabella të Lihtenshtejnit

Princi William dhe Princesha Sybilla e Luksemburgut

Princi Nikola II i Malit të Zi

Princesha Lalla Meryem e Marokut

Dukët e Braganza

Pirncesha trashëgimtare Margarita e Rumanisë dhe Princi Radu

Dukesha e Madhe Maria e Rusisë dhe Duka George

Princi i kurorës Aleksandër i Serbisë dhe gruaja e tij, Princess Katherina

Princesha Gloria Thurn, Taxis dhe Princesha Elisabeth

Princi Gundakar dhe Princesha Marie e Lihtenshtajnit

Princesha Imaculata dhe Princesha Charlotte e Lihtenshtajnit

Princi Michael i Jugosllavisë

Princesha Maria Tereza e Bourbon Parmës

Princi Alvaro de Orleans-Borbon dhe Princesha e Orleans-Borbon Antonella

(C) Newsbomb.al

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011200189590454
array(1) { ["section"]=> string(107) "zbulohen-te-ftuarit-e-dasmes-se-princit-leka-ii-familjet-mbreterore-nga-e-gjithe-bota-vijne-ne-tirane-55416" }