Zbulohen tre gyle të arsenalit turk gjatë restaurimit të kalasë së Krujës

Publikuar tek: aktualitet, më 14:12 08-04-2015 Zbulohen tre gyle të arsenalit turk gjatë restaurimit të kalasë së Krujës

Tre gjyle të cilat mendohen se i përkasin arsenalit të Perandorisë Osmane janë zbuluar sot në kalanë e Krujës. Zbulimi është bërë gjatë punës që po bëhet në restaurimin e hamameve të kalasë, ndërsa nuk është përcaktuar ende periudha e saktë të cilës i përkasin këto gjyle.

Pazari i vjetër dhe kalaja historike e Krujës i janë nënshtruar së fundmi një restaurimi të gjerë të financuar nga qeveria shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita Ndërkombëtare e Komunitetit Rom/ Aktivitete ndërgjegjësuese për problemet e tyre
Gramsh, zjarri djeg tërësisht dy shtëpi, rrezikohen dy të tjera »
Article Logic
Execution time: 0.016669034957886
array(1) { ["section"]=> string(78) "zbulohen-tre-gyle-te-arsenalit-turk-gjate-restaurimit-te-kalase-se-krujes-8158" }