Zbulohet detaji TRONDITËS për tre italianët e zhdukur në Meksikë, U SHITËN për 43 euro

Publikuar tek: bota, më 21:25 27-02-2018 Zbulohet detaji TRONDITËS për tre italianët e zhdukur në Meksikë, U SHITËN për 43 euro

Zbulohet detaji tronditës në lidhje me tre italianët që u zhdukën në fund të janarit.

Autoritetet meksikane konfirmuan se 3 burrat i janë dorëzuar një bande kriminale në Meksikë, dhe janë shitur për 43 euro.

"Ata janë shitur për 43 €, është monstruoze, punonjësit e policisë meksikane shitën të afërmit e mi.Ata janë kriminelët, dhe jo vëllai, babai dhe kushëriri im",- tha Francesco Russo, një i afërm i të treve, në deklaratat e fundit në RAI1. Ndërkohë janë arrestuar katër policë. Prokurorët meksikanë janë shprehur se të dyshuarit kanë treguar detaje të reja, të cilat ende nuk janë zbardhur plotësisht. 

Sipas familjarëve, Raffaele ishte i pari që u zhduk në pasditen e 31 janarit. Dy orë më vonë, dy të tjerët u përpoqën ta gjejnë atë duke përdorur sinjalin GPS nga makina e tij me qira. Kur arritën në vend, Antonio, 25 dhe Vincenzo, 29 ishin të rrethuar nga të ashtuquajturit oficerë të policisë lokale të cilët i urdhëruan t'i ndiqnin ata në stacion. Pas kësaj ata i humbën plotësisht gjurmët. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011883020401001
array(1) { ["section"]=> string(92) "zbulohet-detaji-trondites-per-tre-italianet-e-zhdukur-ne-meksike-u-shiten-per-43-euro-111685" }