Zbulohet dhurata që zv/presidenti Biden i bëri Majlinda Kelmendit

Publikuar tek: sport, më 22:39 16-08-2016 Zbulohet dhurata që zv/presidenti Biden i bëri Majlinda Kelmendit

Majlinda Kelmendi ishte pranishmë në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë për të pritur zëvendëspresidentin e SHBA-së, Joe Biden.

Biden dhe Kelmendi janë takuar në pistën e aeroportit, ndërsa zyrtari i lartë amerikan ka përgëzuar dhe i ka dhuruar xhudistes kosovare dekoratën “Stemën Shtetërore”, për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike.

“Joe Biden Nënkryetar Amerikan jep dekoratë Stemën Shtetërore për Majlindën gjatë zbritjes në Aeroport. Përgëzoj Kampionen tonë dhe ja prezentoj Majlinden nipave të tij si Heroina e Vendit tone”, shkruan Driton Kuka, i cili është trajner i Kelmendit. 

13439175_10208649635576232_8850844562890607627_n.jpg

13932864_10208649734898715_166677461828656697_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029110193252563
array(1) { ["section"]=> string(71) "zbulohet-dhurata-qe-zv-presidenti-biden-i-beri-majlinda-kelmendit-49941" }