Zbulohet djali i deputetit shqiptar që u kap me drogë në Angli, kokaina e zbuluar kapte vlerën 2 milion paund

Publikuar tek: aktualitet, më 13:44 05-04-2017 Zbulohet djali i deputetit shqiptar që u kap me drogë në Angli, kokaina e zbuluar kapte vlerën 2 milion paund

Zbulohet djali i deputetit në parlamentin shqiptar, i cili u kap me një sasi të madhe kokaine që kapte vlerën marramendëse prej 2 milion paundësh.

Policia fillimisht dha vetëm inicialet dhe moshën e të riut, por pas aludimeve në media, newsbomb e ka konfirmuar se bëhet fjalë për 25-vjeçarin Amarildo Fufi.

Deri tani policia nuk e konfirmon zyrtarisht, por burimet pranë këtij institucioni thonë se kemi të bëjmë me të birin e deputetit Mhill Fufi. Deputeti ishte pjesë e Partisë Demokratike, por pasi u përjashtua, aktualisht ndodhet në radhët Partisë Republikane.

Një vit më parë, mediat angleze bënë të ditur se janë kapur ish-futbollistët e Partizanit me kokainë dhe janë dënuar me 44 vite burgim. Sipas këtyre mediave, organizator ishte 25-vjeçari Fufi, për të cilin shkruanin se ishte një ish-futbollist i shndërruar në një trafikant droge. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet nga disa gjimnazistë kufoma e dekompozuar e një shqiptari në pyll
1.7 ton drogë e sekuestruar në Vlorë, arrestohet një prej trafikantëve (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011785984039307
array(1) { ["section"]=> string(114) "zbulohet-djali-i-deputetit-shqiptar-qe-u-kap-me-droge-ne-angli-kokaina-e-zbuluar-kapte-vleren-2-milion-paund-74187" }