Zbulohet e vërteta skandaloze e portierit anglez që hëngri pite gjatë ndeshjes

Publikuar tek: sport, më 15:03 21-02-2017 Zbulohet e vërteta skandaloze e portierit anglez që hëngri pite gjatë ndeshjes

Portieri i ekipit anglez Sutton United, Wayne Shaw, u fotografua duke ngrënë pite në stadium gjatë kohës që ekipi  tij po humbiste në ndeshjen kundër Arsenalit, foto që shkaktuan të qeshura në internet.

Por duket se e vërteta pas veprimit të tij është skandaloze dhe portieri i dytë tashmë po hetohet nga Komisioni Qeveritar për Bixhozin, shkruan Newsbomb.al.

fw34r3333.jpg

Pas tre zëvendësimeve në ekipin e tij nga trajneri Paul Doswell, kamerat e BBC e filmuan portierin 46-vjeçar duke ngrënë pite. Por investigimi ka nxjerrë në dritë faktin se në Britaninë e Madhe ishte vendosur një bast pikërisht për këtë gjë; që portieri i Sutton do kapej mat duke ngrënë gjatë ndeshjes.

Basti është vendosur nga kompania gjigante britanike Sun Bet që gjithashtu është nën hetim, dhe koeficienti ishte 8-1. /Newsbomb.al

sdfgw4tr234t64444.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089099407196045
array(1) { ["section"]=> string(84) "zbulohet-e-verteta-skandaloze-e-portierit-anglez-qe-hengri-pite-gjate-ndeshjes-69442" }