Zbulohet grupi në Amerikë, gjenin fëmijë nga rrjetet sociale dhe abuzonin seksualisht

Publikuar tek: bota, më 21:40 24-04-2019 Zbulohet grupi në Amerikë, gjenin fëmijë nga rrjetet sociale dhe abuzonin seksualisht

16 persona janë arrestuar në qytetin e New Jersey, në Amerikë me akuzën e abuzimit seksual me më shumë se 30 femijë, raporton ABC News.

Sipas portalit amerikan, 16 përsona kërkonin femijë në internet, i dërgonin mesazh dhe më pas takoheshin me ta dhe abuzonin.

Midis të arrestuarve është një polic i rajonit, një mësues shkolle si dhe një shofer taksije. Sipas ABC News, ata punonin si grup dhe tani të gjithë do përballen me drejtësinë.

Lajmi u bë direkt i ditur në të gjithë botën dhe ka ngritur shumë urrejtje kunder autorëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026681900024414
array(1) { ["section"]=> string(91) "zbulohet-grupi-ne-amerike-gjenin-femije-nga-rrjetet-sociale-dhe-abuzonin-seksualisht-161739" }