Zbulohet krijesa misterioze në Indi (PAMJE MAHNITËSE)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:22 19-04-2019 Zbulohet krijesa misterioze në Indi (PAMJE MAHNITËSE)

Në oqeanin Indian, në thellësinë më të madhe, shkencëtarët kanë fotografuar  për herë të parë një specie të rrallë që ngjan me një kandil deti.

Sipas Discovery Channel, bëhet fjalë për një krijesë krejt të rrallë që jeton në thellësi të madhe dhe nuk ka asnjë të dhënë mbi mënyrën se si jeton.

Alan Jamieson, lideri i kërkimit, tha se është i suprizuar nga ky zbullim dhe do kryhen shumë ekspedita të reja për të zbuluar se si kjo krijesë ushqehet dhe riprodhohet.

Sipas shekncëtareve, njerëzimi ka arritur të eksplorojë një pjesë të madhe të hapësirës por ende nuk ka zbuluar 1/3 e botës në det.

Fotografitë e krijesës kanë bërë xhiron në mediat e të gjithë botës dhe pritet që të zbulohen informacione të reja.

58019510_861496660858805_3449039479501750272_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13477492332458
array(1) { ["section"]=> string(58) "zbulohet-krijesa-misterioze-ne-indi-pamje-mahnitese-161073" }