Zbulohet laborator droge edhe në Tiranë, arrestohen 4 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 14:03 14-04-2017 Zbulohet laborator droge edhe në Tiranë, arrestohen 4 persona

Pas laboratorit modern të zbuluar dje në Skrapar, sot gjatë një kontrolli nga Komisariati nr. 1 në Tiranë është zbuluar një tjetër laborator droge në Shkozë të Tiranës.

Laboratori është zbuluar në një tunel të pajisur me llampa për rritjen e kanabisit. Policia ka arrestuar 4 persona, ndërkohë po merret me zbulimin e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë për çfarë ndodh sot:

Policia e Shtetit gjatë kontrollit të territorit me helikopter për identifikimin dhe zbulimin e parcelave të kultivuara me kanabis. Policia e Shtetit vijon kontrollin e territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Paralelisht vijojnë kontrollet në territor edhe në ish magazina e depo shtetërore, Ish reparte ushtarake, tunele, shtëpi të braktisura, sera e çdo ambient tjeter të dyshuar se mund të përdoren për magazinim të lëndës narkotike apo për kultivim të bimëve narkotike.

Në ketë kuader gjatë ditës së sotme rreth 200 forca Policore, FNSH, Drejtoria Kundër Narkotikëve, Drejtoria për Hetimin e Krimeve në bashkëpunim me Policinë Durrës kanë ushtruar kontrolle të imtësishme në territor. Kontrollet kanë vijuar nga ajri dhe toka. Kontrollet u përqëndruan në zonën e Ishmit dhe në Manëz.

 Nga ajri u filmuan tunele e objekte të dyshuara, ku më pas u kontrolluan nga toka nga F.N.Sh e Policia Vendore Durrës. U kontrolluan 28 tunele, 31 magazina e ish magazina si dhe banesa të braktisura. Kontrollet po vijojnë në të gjithë territorin. Policia e Shtetit është e vendosur në luften e pandërprerë për ta zhdukur këtë fenomen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagos me thikë qytetarin dhe largohet nga vendngjarja, policia në kërkim të 35-vjeçarit
Arrestohen minorenet nga Tirana, vodhën mbi 50 shtëpi në Shkodër »
Article Logic
Execution time: 0.010484933853149
array(1) { ["section"]=> string(66) "zbulohet-laborator-droge-edhe-ne-tirane-arrestohen-4-persona-75180" }