Zbulohet lidhja speciale mes Interit dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong un

Publikuar tek: sport, më 19:52 12-12-2017 Zbulohet lidhja speciale mes Interit dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong un

Kim Jong un është një njerëzit më përfolur në të gjithë botës, për shkak të vendimeve politike që ai ka marrë në drejtimin e Koresë së Veriut.

Por përtej fytyrës së portretizuar për të, si një dikatator i ashpër që dhunon popullin e tij dhe kërcënon botën me armë bërthamore, ka edhe një tjetër anë.

Kim është një tifoz i zjarrtë i futbollit dhe më specifikisht i skuadrës italiane, Inter. Këtë gjë e ka zbuluar politikani itlian, Antonio Razzi. A ka tregaur dhe ëndrrën e liderit koreano verior për të çuar Interin në atë vend për një ndeshje miqësore.

“Kim Jong është një tifoz i Interit. Adhuronte Interin e 2010-ës dhe Ronaldo brazilianin. Ai e ka ëndërr që skuadra e Spallettit të shkojë në Korenë e Veriut dhe të zhvillojë atje një miqësore me skuadrën kombëtare të atij vendi”,- ka treguar senatori Antonio Razzi. /newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032253980636597
array(1) { ["section"]=> string(87) "zbulohet-lidhja-speciale-mes-interit-dhe-liderit-te-korese-se-veriut-kim-jong-un-102845" }