Zbulohet një krokodil me përmasat e një autobusi

Publikuar tek: bota, më 14:58 17-01-2016 Zbulohet një krokodil me përmasat e një autobusi

Një rracë e re krokodilësh është zbuluar në Tunizi në Afrikën vVeriore, atje ku u gjent një krokodil i cili ka madhësi më shumë se 10 metra, afërsisht sa një autobus.

Vetëm koka e tij është mbi 1.6 metra, përafërsisht sa një njëri, sic duket edhe në fotografi. Sipas lajmit qe raporton BBC-ja, ai ka jetuar në kohën e dinosaurëve, 130 milion vite para së kohës sotme.

"Nuk ka dyshim që kjo kafshë ka pasur një dietë të frikshme. Dhëmbët e tij janë aq të fortë sa mundë të kafshojë edhe materiale të forta", thotë Federico Fanti, kapiteni i skuadrës së zbulimit dhe vazhdon "Çfarëdo që përfundon shumë afërt tij, është bërë ushqim. Duke marrë parasysh një kafshatë të tillë, ai nuk është se e zgjidhte ushqimin".

Skuadra e kërkimeve e Fantit ka leje për të kontrojjuar atë zonë edhe 7 vite akoma.

kap1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakër çnjërzore, ISIS vret 300 persona (VIDEO)
Mbi 60 vrasje të ngjashme, dyshohet se në Mançester qarkullon një vrasës serial me nofkën "The Pusher" »
Article Logic
Execution time: 0.011733055114746
array(1) { ["section"]=> string(54) "zbulohet-nje-krokodil-me-permasat-e-nje-autobusi-30231" }