Zbulohet një kufomë në plazhin e Spillesë (Foto +21)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:42 06-06-2016 Zbulohet një kufomë në plazhin e Spillesë (Foto +21)

Kufoma e një kafshe të paidentifikuar, ndoshta e një qeni, është zbuluar në rërën e plazhit të Spillesë. Kalimtarët të cilët e kanë hasur shprehen se zona është mjaft e ndotur dhe ka rrezik infeksioni.

Kjo nuk është hera e parë që kufoma e një kafshe zbulohet në brigjet e plazheve shqiptare, pavarësisht përgatitjeve për sezonin turistik. Kufoma e një delfini u gjet e degraduar në plazhin e Velipojës dhe besohet se kishte qëndruar buzë detit prej kohësh. Është e paqartë nëse jaën marë masa për heqjen e tyre.

4vggv4v4ffv4v4f.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022288084030151
array(1) { ["section"]=> string(55) "zbulohet-nje-kufome-ne-plazhin-e-spillese-foto-21-42657" }