Zbulohet pasuria e çiftit kryeministror, dokumenti që tregon sa fitoi nga “Kurbani” dhe pikturat

Publikuar tek: politike, më 06:22 26-04-2016 Zbulohet pasuria e çiftit kryeministror, dokumenti që tregon sa fitoi nga “Kurbani” dhe pikturat Edi dhe Linda Rama

Zbardhet pasuria e çiftit kryeministror, Edi dhe Linda Rama sipas deklarimit të bërë prej tyre në ILDKP. Në dokument thuhet se kryeministri ëshrë pronar me 100% i një apartamenti banimi në Tiranë me një sipërfaqe 59 m2, fituar me privatizim me vlerë 422 100 lekë, pronar i një studio artisti në Tiranë me sipërfaqe 65m2 me vlerë 2500 000  lekë si dhe bashkëpronar me bashkëshorten e tij Linda Ramën në shtëpinë e banimit në Surrel me vlerë 39 607 741 lekë.

Ndërsa vetë zonja Linda Rama është pronare e pavarur nga regjimi martesor i një apartamenti me sipërfaqe 146.15 m2+ verandë 68m2+ garazh 17m2 në Tiranë blerë me pjesë në 2015 dhe 2009.

Sakaq, të ardhurat nga krijimtaria artistike e kryeministrit : shitje libri Kurban, shitje punë artistike vlera neto me detyrime tatimore të zbritura 2 694 009 (dy milion e gjashtëqind e nëntëdhjetë e katër mijë e nëntë) lekë.

rama_copy.png

 

rama1.jpg

rama2.png

 

rama3.png

rama4.png

rama5.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023017883300781
array(1) { ["section"]=> string(99) "zbulohet-pasuria-e-ciftit-kryeministror-dokumenti-qe-tregon-sa-fitoi-nga-kurbani-dhe-pikturat-38692" }