Zbulohet personi që u dha informacion grabitësve të 3.2 milion dollarëve (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:47 14-02-2017 Zbulohet personi që u dha informacion grabitësve të 3.2 milion dollarëve (Emri)

Një prej punonjësve të policisë private ka dhënë informacione autorëve të grabitjes së 2.7 milion eurove të enjten e kaluar në Rinas.

Bëhet fjalë për punonjësin e Policisë Private Fatjon Xhyriu, i arrestuar bashkë me kolegët e tij, i cili dyshohet se ka dhënë informacione lidhur me transportin.

Xhyriu dyshohet si bashkëpunëtori i grabitësve të 2.7 milion eurove. Ai i ka njoftuar për lëvizjen, shumën dhe detajet e tjera të transportit të parave. Forcat Rena dhe FNSH arrestuan sot 4 të dyshuarit ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Paratë e gjetura në një apartament në Vorë përkojnë me prerjen e parave të bankës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Shën Valentini" në këndin e kuq të dashurisë…
Grabitja në Rinas, dy nga katër të arrestuarit ish-pjesëtar të ushtrisë, tjetër aksion në Farkë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.01006817817688
array(1) { ["section"]=> string(83) "zbulohet-personi-qe-u-dha-informacion-grabitesve-te-3-2-milion-dollareve-emri-68703" }