Zbulohet peshku gjigand me hundën më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Publikuar tek: bota, më 16:34 01-09-2016 Zbulohet peshku gjigand me hundën më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Peshku gjigand me hundën si derr është kapur pas 40 vitesh kërkim pranë qytetit të Lillooet, në lumin Fraser të Kanadasë.

Peshkatarësh ishin në dijeni të këtij lloji, por prej dekadash nuk e kishin parë atë. Peshku gjigand është 3 metra e gjatë, peshon 295 kg dhe mendohet të jetë 80 vjeç.

Thuhet nga banorët se  para 40 vitesh ky peshk kishte dëmtuar hundën, e cila mori këtë formë, por fakti që njerëzit nuk e kishin parë kurrë atë, mendonin se bëhej fjalë për një legjendë urbane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mamaja dëshpërohet, mjekët zbulojnë se i biri ka një “vaginë të fshehtë”
Shpërthim në qendrën ajrore, pak përpara lëshimit të raketës »
Article Logic
Execution time: 0.011595010757446
array(1) { ["section"]=> string(79) "zbulohet-peshku-gjigand-me-hunden-me-te-cuditshme-qe-keni-pare-ndonjehere-51572" }