Zbulohet Piramida në Antarktidë (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 15:15 13-11-2016 Zbulohet Piramida në Antarktidë (Foto-Video)

Disa eksplorues amatorë pretendojnë se kanë zbuluar një piramidë antike në Antarktidë, të fshehur nën shtresën e trashë të akullit.

Fillimisht e vënë re përmes imazheve satelitore, struktura gjigante ka një ngjashmëri të madhe me piramidat e Egjiptit. Ajo ka katërt faqe dhe një kulm që janë thuajse perfekte gjeometrikisht duke shkaktuar dyshime të shumta se bëhet fjalë për një piramidë antike e ndërtuar miliona vite më parë, kur Antarktida karakterizohej nga moti i ngrohtë dhe gjebërimi, raporton newsbomb.al.

er23ttyyuyyshot_1.jpg

Por a është një strukturë e ndërtuar nga dora e njeriut (apo alienëve)? Sipas disa shkencëtarëve struktira është formacion natyror, një mal që erozioni, erërat e forta nga drejtimet të ndryshme dhe akulli i kanë dhënë formën që ka sot.

e23tfg3tggshot_1.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.35603404045105
array(1) { ["section"]=> string(48) "zbulohet-piramida-ne-antarktide-foto-video-59394" }