Zbulohet planeti 'binjak' me Tokën që është perfekt për alienët

Publikuar tek: bota, më 21:52 06-12-2017 Zbulohet planeti 'binjak' me Tokën që është perfekt për alienët

Shkencëtarët kanë zbuluar një planet të ngjashëm me Tokën ku mund të zhvillohet jeta, por që ndodhet në një galaktikë të largët.

Planeti, i quajtur “K2-18b”, është konsideruar si një "super tokë " shkëmbore që orbiton një yll të ngjashëm me diellin tonë.

Studiuesit në Universitetin e Teksasit dhe Universitetin e Montrealit zbuluan gjetjet mahnitëse, të cilat mund të sinjalizojnë një habitat të përsosur për jetën e atyre që zakonisht quhen alienë.

K2-18b ka edhe një satelit me emrin K2-18c, por që në këtë të dytin nuk ka gjasa për jetë sepse është pak më afër Diellit. /Newsbomb.al/A.H/

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011768102645874
array(1) { ["section"]=> string(68) "zbulohet-planeti-binjak-me-token-qe-eshte-perfekt-per-alienet-102212" }