Zbulohet sekreti i familjes së Merita Halilit: Babi im ishte ndryshe nga meshkujt e tjerë

Publikuar tek: kulture-art, më 08:37 18-11-2017 Zbulohet sekreti i familjes së Merita Halilit: Babi im ishte ndryshe nga meshkujt e tjerë

Merita Halili, e njohur ndryshe edhe si bilbili i muzikës popullore shqiptare ishte e ftuar dje në emisionin “Rudina” në tv Klan.

Ajo ka rrefyer më shumë për jetën e saj private dhe atë në karrirën e saj të gjatë muzikore.

E pyetur për historinë familjare të saj, Merit aka zbuluar për herë të parë se ajo është motra e vogël e 5 vëllezërve. Kjo pasi babai i saj donte patjetër të kishte një vajzë.

“Unë për këtë nuk kam folur ndonjëherë, sepse nuk më është bërë kjo pyetje. Babai im ka dashur gjithmonë të ketë një vajzë, ndryshe nga meshkujt shqiptarë. Pas 5 djemve, erdha unë në jetë dhe ai u gëzua shumë, sepse kishte shumë dëshirë të kishte vajzë”, është shprehur këngëtarja.

Merita Halili e ka humbur babin e saj para 24 vitesh, ndërsa aktualisht karriera e saj muzikore është e përqëndruar në Amerikë prej shumë kohësh, ku këndon repertorin e muzikës popullore për të gjithë shqiptarët.

 

merita-780x439.jpeg

 

images_1.jpg

 

11377.jpg

hqdefault.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018345832824707
array(1) { ["section"]=> string(95) "zbulohet-sekreti-i-familjes-se-merita-halilit-babi-im-ishte-ndryshe-nga-meshkujt-e-tjere-100006" }