Zbulohet shkaku i eleminimit të Gjermanisë, lojtarët e gdhinin rregullisht

Publikuar tek: sport, më 18:41 07-07-2018 Zbulohet shkaku i eleminimit të Gjermanisë, lojtarët e gdhinin rregullisht

Eleminimi i Gjermanisë që në fazën e grupeve në Botëror përbën deri më tani ngjarjen më të bujshme në Rusi. Shumë tifozë u zhgënjyen nga paraqitja e “panzerave”, ndërkohë që shumë lojtarë u vunë në shënjestër për mosimpenjim maksimal gjatë ndeshjeve në grup.

Por së fundmi janë zbuluar dhe fakte të reja që mund të kenë ndikuar në paraqitjen jo të mirë kampionëve në fuqi të Botës (edhe për pak ditë).

Ka qenë vetë drejtori teknik i kombëtares që mësohet të ketë thënë në mediat vendase se në kampin gjerman mungoi përqendrimi dhe shumë lojtarë e gdhinin duke luajtur Playstation në dhomat e hotelit.

Sipas informacioneve lojtarët gjermanë fituan një vetbesim të madh pas fitores me Suedinë në minutën e fundit, dhe e menduan të lehtë fitoren dhe kalimin e grupit përballë Koresë, duke e marr më shtruar seç duhej përgatitjen për përballjen me aziatikët, të humbur 2-0.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031363964080811
array(1) { ["section"]=> string(80) "zbulohet-shkaku-i-eleminimit-te-gjermanise-lojtaret-e-gdhinin-rregullisht-127121" }