Zbulohet skandali, në Gjykatën Administrative në Tiranë zhduken dosjet

Publikuar tek: aktualitet, më 19:26 05-06-2017 Zbulohet skandali, në Gjykatën Administrative në Tiranë zhduken dosjet

Zhduken dosjet në në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë, Tiranë.

Drejtues të këtij institucioni shfaqen në kamerat e ‘BOOM’ në krye të një proçesi ku ribëhen dosjet nga e para pas një viti nga vendimi, duke shkelur çdo afat, me ndihmën e avokatëve të palëve paditëse. Për ti dërguar këto dosje në Gjykatën Administrative të Apelit një vit jashtë afatit, kërkohet vendim pranim ankimi nga kryetari i Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë, ose gjyqtari, ç`ka e zgjeron edhe më tepër rrezen e këtij skandali.  

Denoncuesi është një i larguar nga puna në administratën publike i cili thotë se ka një vit që i është humbur dosja. Prandaj nuk mund ta kalojë ccështjen në Gjykatën Administrative të Apelit, për vazhdimin e gjykimit.

Kryesekretarja e kësaj gjykate pranon humbjen e dosjes dhe i kërkon atyre që t’i sjellin të gjitha dokumentat edhe një herë, për ta krijuar dosjen nga e para.

Gjatë bisedës së fshehtë kryesekretarja është e gatshme të pranojë edhe dokumenta të fotokopjuara, të panoterizuara, mjafton që të sajojë një dosje të re.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humb jetën 38 vjeçarja në Tiranë, hidhet nga kati i katërt i banesës
Ministrja e LSI zbulon surprizat e marrëveshjes Rama-Basha, befason për koalicionin me PS: Nuk ka pasur asnjëherë kërkesë zyrtare »
Article Logic
Execution time: 0.017239093780518
array(1) { ["section"]=> string(75) "zbulohet-skandali-ne-gjykaten-administrative-ne-tirane-zhduken-dosjet-81344" }