Zbulohet skenari i opozitës, ja çfarë vendosën Basha e Kryemadhi në mbledhje

Publikuar tek: politike, më 11:25 15-05-2018 Zbulohet skenari i opozitës, ja çfarë vendosën Basha e Kryemadhi në mbledhje Monika Kryemadhi e Lulzim Basha

Zbulohet skenari i opozitës pas mbledhjes së përbashkët pa kamera në selinë blu.

Nesër opozita ka vendosur të zhvillojë një protestë përpara ministrisë së Brendshme të Fatmir Xhafajt për t’i kërkuar këtij të fundit dorëheqjen lidhur me audio-përgjimin e vëllait të tij, Agron Xhafaj.

Ndërkohë për të enjten, opozita ka planifikuar një seancë jonormale. Basha dhe Kryemadhi, bashkë me deputetët e tyre do tentojnë të bllokojnë seancën ashtu sikurse herët e kaluara.

Edhe në mbledhjet e komisioneve parlamentare do të ndiqet e njëjta strategji deri në largimin e Xhafajt siç ka kërkuar kreu i PD Basha në akord me aleaten e tij Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet 'përçart' deputetja e Bashës! Ç’kupton me ‘kemi nevojë'?!!!
Gjykata vendos, flet avokati i Tahirit: Vendimi do prishet, jemi të bindur. I NXEHUR i kthehet gazetarit: E di historinë me mbretëreshën… »
Article Logic
Execution time: 0.012346029281616
array(1) { ["section"]=> string(82) "zbulohet-skenari-i-opozites-ja-cfare-vendosen-basha-e-kryemadhi-ne-mbledhje-120821" }