Zbulohet tradhëtari i Partisë Socialiste, Balla: Përjashtohet nga Asambleja

Publikuar tek: politike, më 14:17 07-01-2018 Zbulohet tradhëtari i Partisë Socialiste, Balla: Përjashtohet nga Asambleja

Kryetari i Asamblesë Kombëtare Taulant Balla, ditën e djeshme tha se njëri prej anëtarëve do të përjashtohet pasi në zgjedhjet e fundit ka punuar për kanditatin kundërshtar.

Bëhet fjalë për Shpend Barametën, i cili në zgjedhjet për kryetar bashkie në Kavajë ka punuar për Partinë Demokratike shkruan Panorama. Mësohet se ky dezertim i Barametës mund të ketë qenë një nga faktorët e rezultatit të dobët dhe humbjes së PS në Kavajë.

Balla paralajmëroi se në mbledhjen e rradhës do informohet për një raport nga struktura përkatëse dhe do votohet për atë raport. 

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009821891784668
array(1) { ["section"]=> string(80) "zbulohet-tradhetari-i-partise-socialiste-balla-perjashtohet-nga-asambleja-105740" }