Zbulohet tuneli më i gjatë i drogës në histori, i pajisur me ashensor, shina dhe sistem ventilimi

Publikuar tek: bota, më 23:14 21-04-2016 Zbulohet tuneli më i gjatë i drogës në histori, i pajisur me ashensor, shina dhe sistem ventilimi

Autoritetet amerikane zbuluan një tunel që përdorej për transportin e drogës në kufirin mes Meksikës dhe Kalifornisë, që konsiderohet si tuneli më i gjatë që është përdorur ndonjëherë për trafikimin e lëndëve narkotike.

I gjatë rreth 800 metra, tuneli është i pajisur me një ashensor, shkallë, shina dhe një sistem ventilimi, theksoi sot zyra e prokurorit federal të jugut të Kalifornisë, duke vlerësuar se bëhet fjalë për tunelin më të gjatë të zbuluar ndonjëherë në kufirin mes Kalifornisë dhe Meksikës.

Ai lidhte një shtëpi në Tijuana në Meksikë dhe një qendër tregtare të Otay Mesa në San Diego në Kaliforni, ku dalja me një gjerësi prej 0,9 metrash ishte e mbuluar nga një kosh plerash.

Autoritetet gjetën 743 kilogram kanabis në brendësi të tynelit dhe rreth 650 kile në kosh. Hetimi bëri të mundur arrestimin e gjshtë personave si dhe kapjen rekord të 6 350 kilogramëve marjuanë dhe pak më shumë se një ton.

_89363238_c9b8f5d5-b2bb-4526-9752-3e6080a804bd.jpg

1.png

2.png

160420190638-02-california-drug-tunnel-exlarge-169.jpg

160420190752-04-california-drug-tunnel-exlarge-169.jpg

_89363211_a4f4971a-d83e-4355-8b86-1246093362ae.jpg

_89363239_mexicotijuana4640416.cmp.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012825965881348
array(1) { ["section"]=> string(101) "zbulohet-tuneli-me-i-gjate-i-droges-ne-histori-i-pajisur-me-ashensor-shina-dhe-sistem-ventilimi-38309" }