Zbulohet urdhri i ministrit Xhafaj për kordonin e policëve në Bulevard gjatë protestës

Publikuar tek: aktualitet, më 14:05 13-05-2017 Zbulohet urdhri i ministrit Xhafaj për kordonin e policëve në Bulevard gjatë protestës

Zbulohet urdhri i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për kordonin e policisë përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”: Asnjë punonjës i armatosur! Është ky urdhri i prerë i Xhafajt për policët që ishin më afër me protestuesit.

Punonjësit e kordonit ishin pa armë ndërsa të armatosur ishin forcat speciale që qëndronin larg protestuesve.

Gjatë zhvillimit të protestës së opozitës nuk u zhvillua asnjë incident dhe gjithçka shkoi paqësisht.

pollll.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fier, arrestohet në flagrancë 28 vjeçari me 22 doza lëndë narkotike
Ndërkohë që Bulevardi Dëshmorët e Kombit ziente, ja si dukej pjesa tjetër e qytetit dhe çfarë i bëri qytetarët të shpërthejnë në ulërima »
Article Logic
Execution time: 0.01187801361084
array(1) { ["section"]=> string(92) "zbulohet-urdhri-i-ministrit-xhafaj-per-kordonin-e-policeve-ne-bulevard-gjate-protestes-78529" }