Zbulohet vendi luksoz ku do të takohet Trump me Kim Jon Un (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:43 11-06-2018 Zbulohet vendi luksoz ku do të takohet Trump me Kim Jon Un (VIDEO) Trump-Kim Jong Un

Zyrtarët amerikanë dhe koreano-koreanë po mbajnë bisedime intensive në Singapor për të përgatitur terrenin për një takim historik të parë midis Donald Trump dhe Kim Jong-un.

Takimi i tyre do të zhvillohet në një nga hotelet luksoze në Singapor.

Udhëheqësit arritën të dielën dhe të dy u pritën në aeroport nga ministri i jashtëm i Singaporit, Vivian Balakrishnan, përpara se të shkonin në hotelet e tyre luksoze.

Kim Jong Un nuk ka agjendë zyrtare për të hënën, pasi takoi të dielën kryeministrin Lee Hsien Loong, disa orë pas mbërritjes me një avion të huazuar në Korenë e Veriut nga Kina.

Trump dhe Kim do të takohen para mediave të botës në orën 9:00 të ditës lokale të martën.

Delegacioni i Koresë së Veriut, njoftohet, se është planifikuar të largohet nga Singapori në orën 2 të mëngjesit të martën.

  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010418176651001
array(1) { ["section"]=> string(71) "zbulohet-vendi-luksoz-ku-do-te-takohet-trump-me-kim-jon-un-video-123942" }