Zbuloi 98 tumore kanceroze në tru, ky burrë mahnit botën me deklaratën që bën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:05 28-07-2017 Zbuloi 98 tumore kanceroze në tru, ky burrë mahnit botën me deklaratën që bën

Teksa dëgjon histori të tilla, fillon të mendon seriozisht për jetën dhe gjërat e bukura që lëmë pas dore. 46 vjeçari Leland Fay, babai i dy fëmijëve zbuloi se kishte 98 tumore në tru të shkaktuara nga melanoma.

Aktualisht 46 vjeçari falë operacioneve që ka kryer ka hequr 97 tumore dhe shprehet se “ndihet  shkëlqyeshëm”.

Gjatënjë interviste Fay shprehet se para 6 vitesh i është dhënë diagnoza e parë e kancerit, dhe ai ndihej krejtësisht normal.

U diagnostikua me melanoma agresive në 2011 pasi ndjeu një përplasje në kokën e tij.

Atij iu  shkakruan 98 tumore në trurin nga një lloj kanceeri, nga të cilat 97 janë hequr përfundimisht duke përdorur radiosurgery stereotaktike, një lloj rrezatimi që drejtpërdrejt ka objektiv tumoret e trurit.

Melanoma është forma më vdekjeprurëse e kancerit të lëkurës dhe mund të shfaqet kudo në trup. Shpesh përhapet në organe të tjera në trup dhe kur kjo ndodh, është më e vështirë për t'u trajtuar.

Një person që e di se vdekjen e ka pas dere, me shpirtin plot pozitivitet përpiqet të mbushë ditët  e tij  të mbetura me shpresë. Një shembull i mirë që  duhet ndjekur  për të kapërcyer ndodhitë e vështira me të cilat na përplas jeta./Newsbomb.al/

fgdfgdsgds.jpg

sdgsgsdgs.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025550127029419
array(1) { ["section"]=> string(82) "zbuloi-98-tumore-kanceroze-ne-tru-ky-burre-mahnit-boten-me-deklaraten-qe-ben-87647" }