Zbuloi vendndodhjen e liderit të ISIS, presidenti Trump dekoron qenin hero (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 20:08 30-10-2019 Zbuloi vendndodhjen e liderit të ISIS, presidenti Trump dekoron qenin hero (FOTO) Lideri i ISIS, Abu Bekr Al Bagdadi

Presidenti amerikan Donald Trump, ka surprizuar të gjithë, duke dekoruar qenin e stërvitur i cili arriti të lokalizonte liderin e ISIS-it, Abu Bekr Al-Bagdadin ku më pas forcat speciale amerikane Delta Force arritën që ta eliminonin.

Lideri i ISIS u vra pas një operacioni të koordinuar midis forcave ushtarake amerikane dhe milicisë kurde në provincën e Idlibit në Siri ku është shkëmbyer zjarr për rreth 30 minuta mes palëve.

Me anë të një postimi në rrjetin social twitter, presidenti Trump ka postuar një foto me qenin e stërvitur teksa e dekoron, me një nënshkrim ku thotë: ‘Hero Amerikan!’.

Postimi:

AMERICAN HERO!

ffffffffffffffffffffff.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020319938659668
array(1) { ["section"]=> string(85) "zbuloi-vendndodhjen-e-liderit-te-isis-presidenti-trump-dekoron-qenin-hero-foto-184101" }