Zbulojnë dhe vrasin gjarpërin gjigant, shokohen banorët nga ajo që gjejnë brenda tij

Publikuar tek: bota, më 18:31 10-11-2016 Zbulojnë dhe vrasin gjarpërin gjigant, shokohen banorët nga ajo që gjejnë brenda tij

Banorët e një fshati në Nigeri zbuluan dhe vranë një gjarpër gjigant që vërdallosej pranë shtëpive të tyre.

Por ndryshe nga sa mendonin ata, zvarraniku ishte i fryrë pasi ishte shtatzënë. Ata janë shokur kur kanë zbuluar që brenda tij ndodheshin me qindra vezë të vogla.

Banorët e zonës mësohet se e vranë pasi prej kohësh dyshonin se u hante bagëtitë.

Ndonëse nuk është e qartë se çfarë lloji gjarpëri ishte, shumë prej gjarprinjve mund të prodhojnë mbi 100 vezë.

Ndërkohë, komentuesit në internet nuk kanë shprehur simpati të veçantë për zvarranikun, ku të shumtë kanë qenë ata që janë shprehur se ishte një gjë tepër e mirë që me qindra bebe nuk do të kenë mundësinë të lindin.

Sipas “DailyMail”, bazuar nga fotot, që duket se është rreth 30 i gjerë dhe disa metra i gjatë, zvarraniku mund të jetë një anaconda.

gjarper_4.jpg

gjarper_3.jpg

gjarper.jpg

gjarper_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021742820739746
array(1) { ["section"]=> string(89) "zbulojne-dhe-vrasin-gjarperin-gjigant-shokohen-banoret-nga-ajo-qe-gjejne-brenda-tij-59118" }