Zbuloni historinë tronditëse të kësaj fotografie që ka prekur mbarë botën

Publikuar tek: bota, më 08:38 25-03-2016 Zbuloni historinë tronditëse të kësaj fotografie që ka prekur mbarë botën

Një histori tronditëse dhe një fotografi që ka prekur të gjithë përdoruesit e internetit në mbarë botën. Davitt Walsh është shndërruar në hero në Irlandi pasi ka shpëtuar këtë foshnje që humbi familjen e saj. 29 vjeçari ia doli të shpëtojë foshnjen 4 muajshe të quajtur Rioghnach ­Ann McGrotty, pasi makina në të cilën udhëtonte babai i saj, dy vëllezërit, halla dhe gjyshja u fundos në det.

E vogëla është e vetmja që i mbijetoi aksidentit fatal ndërsa fotografia ku shpëtimtari i saj 29 vjeçar po shpërndahet masivisht. Walsh rrëfen se kurrë nuk do i harrojë britmat që vinin nga makina nga ku mundi të nxjerrë edhe foshnjes.

“Ai më pa dhe më tha: Shpëtoje vogëlushen time”, rrëfen Walsh duke cituar të atin e foshnjes pak para se makina të fundosej krejtësisht. Heroi e nxorri Rioghnach­Ann McGrotty nga dritarja e thyer e makinës.

Ndërkaq, nëna e vajzës ka thënë se ndonëse Ka humbur gjithë familjen, heroi i ka dhënë asaj një arsye të madhe për të jetuar.

s1.jpg

s2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koment: Belgjika një shtet i dështuar?
Arrestohen në Gjermani 2 të dyshuar për sulmet në Belgjikë »
Article Logic
Execution time: 0.012410879135132
array(1) { ["section"]=> string(79) "zbuloni-historine-tronditese-te-kesaj-fotografie-qe-ka-prekur-mbare-boten-35965" }