Zbuloni vendin e zgjedhur si destinacion për 2017: Komb, tolerance dhe shpresë

Publikuar tek: bota, më 23:03 16-11-2017 Zbuloni vendin e zgjedhur si destinacion për 2017: Komb, tolerance dhe shpresë

Një vend që ka mirëpritur për vite me rradhë emigrantët me krahë hapur, me mjedise të rregullta e padyshim një nga qytetet dinamike. Bëhet fjalë për Kanadanë. Ky shtet është emëruar destinacion i revistës Travel + Leisure-së dhe shumë ekspertëve të udhëtimit për vitin 2017.

Editoriali i revistës, ka shkruar se Kanadaja është bërë një vend udhëheqës dhe me ndikim të madh në rang global ". “Një komb përcaktohet nga toleranca dhe shpresa".

Travel + Leisure nuk është publikimi i vetëm që e quan Kanadanë si një vend të shkëlqyer. Po të kthehemi në 2016, ekspertët në Lonely Planet gjithashtu e zgjodhën Kanadanë si vendin që duhet vizituar në vitin 2017.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video - UFO mbi Gjermani, banorët: Jemi të bindur që s’ishte meteor
Vdes në spital mafiozi i njohur i Cosa Nostra »
Article Logic
Execution time: 0.010165929794312
array(1) { ["section"]=> string(82) "zbuloni-vendin-e-zgjedhur-si-destinacion-per-2017-komb-tolerance-dhe-shprese-99848" }