Zërat për përplasje me Ilir Metën dhe Kryemadhin, flet për herë të parë Silva Caka: S’mund të shkatërrojë Shqipërinë, do largohem nga LSI...

Publikuar tek: politike, më 13:56 19-01-2021 Zërat për përplasje me Ilir Metën dhe Kryemadhin, flet për herë të parë Silva Caka: S’mund të shkatërrojë Shqipërinë, do largohem nga LSI... Ish-deputetja e LSI Silva Caka

Ish-deputetja e LSI Silva Caka, ka komentuar për herë të parë zërat se ka debatuar në Presidencë me Ilir Metën dhe më pas me kryetaren e LSI kur ajo e delegoi në Njësinë 12 në Tiranë.

Caka, i ka mohuar këto zëra dhe i ka quajtur të pavërtetë. Ajo theksoi se do të largohet nga LSI-ja vetëm kur ajo të bëhet si Rilidnja e sotme.

“Unë nuk kam dashur të përgjigjem fare për këtë tymnajë. Kjo është krijuar 30 minuta pas deklartës së Kryemadhit, se vemjet e Bashkisë përpiqen ti tregojnë kryeministrit se punojnë. Nuk kam dashur ta zgjasë këtë sepse nuk meritojnë asnjë sqarim nga ana ime. Ata nuk marrin asnjë minutë nga koha ime.

Do ta bëj një sqarim se unë personlisht, unë do të largohem nga LSI, ditën që ajo do bëhet si Rilindja e sotme. Unë e quaj Rilindjen fjatore për gjithcka. Unë jam nënë e dy fëmijëve të vegjël dhe në asnjë mënyrë nuk kontribuoj në shkatërrimin e tyre. Unë nuk mund të japë kontributin tim për të shkatërruar Shqipërinë. Jo nuk është aspak i vërtëët debati me presidentin Meta”, tha Caka për Report Tv.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha flet pas deklaratave të Ramës: 97% e shqiptarëve paguajnë më shumë taksa, ta largojmë këtë të keqe me 25 prill
Veç Fierit dhe Elbasanit, Kryemadhi zbulon se ku tjetër mund të kandidojë për zgjedhjet e 25 prillit »
Article Logic
Execution time: 0.011981010437012
array(1) { ["section"]=> string(141) "zerat-per-perplasje-me-ilir-meten-dhe-kryemadhin-flet-per-here-te-pare-silva-caka-s-mund-te-shkaterroje-shqiperine-do-largohem-nga-lsi-235585" }