‘Zero tregti me Kosovën’, ministri serb: Reciprociteti më i keq se taksa 100 %

Publikuar tek: rajon, më 13:53 04-04-2020 ‘Zero tregti me Kosovën’, ministri serb: Reciprociteti më i keq se taksa 100 % Rasim Ljajiç

Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiç është shprehur në lidhje me heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit mes Kosovës dhe Serbisë që prej prej 1 prillit.

Ljajiç theksoi se masa e re e reciprocitetit është më e keqe se taksa 100 %, ndërsa ka paralajmëruar se tregtia mes dy shteteve do të jetë zero.

‘Disa mallra kanë shkuar ndonëse në sasi të vogël, megjithatë transporti u bë. Nëse aplikohet reciprociteti siç është paralajmëruar, që në të gjitha faturat duhet të deklarohet se sasia dërgohet në Repulikën e Kosovës, ato mallra nuk do të shkojnë, sepse autoritetet tona doganore nuk mund t’i njohin këto dokumente, ndaj tregtia do të jetë zero’, tha mes të tjerash Ljajiç për mediat serbe.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.01093316078186
array(1) { ["section"]=> string(79) "zero-tregti-me-kosoven-ministri-serb-reciprociteti-me-i-keq-se-taksa-100-201322" }