Zëvendësministri Petro Koçi në Komisionin e Sigurisë: Të rishikohen ligjet për dekorimet

Publikuar tek: politike, më 17:19 14-12-2015 Zëvendësministri Petro Koçi në Komisionin e Sigurisë: Të rishikohen ligjet për dekorimet Petro Koci

Dekorimet e ish-sigurimsave të Shtetit janë kthyer së fundmi në arenë debati. Madje vetë ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli pranoi se nuk e njihte listën me 1000 emra të cilët u dekoruan, ndër ta edhe hetuesi i At Zef Pllumit.

Në komisionin e Sigurisë, mbledhur sot, zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka kërkuar rishikim të ligjeve dhe jo të praktikës së Ministrisë së Mbrojtjes.

“Përsa i përket çështjes së dekorimeve ka vend për të ripare ligjet dhe jo praktikën e Ministrise së Mbrojtjes. Por duhet tëe kuptojme se Lufta Antifashiste Nacionalclirimtare është vlerë kombëtare tek e cila duhet të bashkohemi të gjithe pa dallim partiak.

Nuk mund të kompromentohet kjo luftë duke përdorur me dinakëri fajet dhe krimet e regjimit komunist pas çlirimit.

Ashtu sikundër nuk mund të amnistohen bashkëpunëtorët e fashizmit vetëm e vetëm se më pas ata i ka arrestuar sigurimi i shtetit”, tha zëvendësministri në Komision.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0085968971252441
array(1) { ["section"]=> string(93) "zevendesministri-petro-koci-ne-komisionin-e-sigurise-te-rishikohen-ligjet-per-dekorimet-27755" }