Zëvendësoi Angela Merkel si kryetar i CDU, Basha uron Armin Laschet: Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë simotër, presim bashkëpunimin në rrugën tonë drejt BE-së

Publikuar tek: politike, më 18:48 16-01-2021 Zëvendësoi Angela Merkel si kryetar i CDU, Basha uron Armin Laschet: Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë simotër, presim bashkëpunimin në rrugën tonë drejt BE-së Lulzim Basha

Partia e qendrës së djathtë të kancelares Angela Merkel, zgjodhi sot Armin Laschet, guvernatorin pragmatik të shtetit më të populluar të Gjermanisë, si udhëheqësin e saj të ri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka uruar fitoren Laschet dhe partisë simotër të PD-së.

Ai shkruan se pret që mes dy partive të vazhdojë bashkëpunimi në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian.

“I dashur ArminLaschet, urime per zgjedhjen tuaj si kryetari i CDU. Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë motër CDU drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme. Unë dhe PD shpresojmë të vazhdojmë të punojmë së bashku për të çuar përpara integrimin e Shqipërisë në BE”, shkruan Basha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta: Nga zgjedhjet e 25 prillit Shqipëria pret një PËRMBYSJE të madhe, jo thjesht një rotacion
MERKATO POLITIKE/ LSI-së i bashkohet ish-këshilltari i Edi Ramës, sot u shfaq në krah të Monika Kryemadhit (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.013246059417725
array(1) { ["section"]=> string(171) "zevendesoi-angela-merkel-si-kryetar-i-cdu-basha-uron-armin-laschet-shume-sukses-ne-udheheqjen-e-partise-sone-simoter-presim-bashkepunimin-ne-rrugen-tone-drejt-be-se-235264" }