Zëvendësoi Irenejn, preket nga koronavirusi kreu i përkohshëm e Kishës Ortodokse të Serbisë, dërgohet në spital

Publikuar tek: rajon, më 22:23 04-12-2020 Zëvendësoi Irenejn, preket nga koronavirusi kreu i përkohshëm e Kishës Ortodokse të Serbisë, dërgohet në spital Hrizostim Jevic

Zëvendësuesi i Patriarkut Irinej në krye të Kishës Ortodokse të Serbisë është infektuar me Covid-19.

Hrizostim Jevic u dërgua në spital teksa rezultoi se edhe ai si ‘paraardhësi’ në detyrë është infektuar.

Jeviç nuk është pasuesi zyrtar i Irinej, pasi po qëndron në detyrë vetëm si administrator i Kishës Ortodokse Serbe.

Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej vdiq disa ditë më parë nga Covid-19 në moshën 90-vjeçare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Maqedonia e Veriut zonë e kuqe prej Covid-it, 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit (SHIFRAT)
»
Article Logic
Execution time: 0.011080026626587
array(1) { ["section"]=> string(116) "zevendesoi-irenejn-preket-nga-koronavirusi-kreu-i-perkohshem-e-kishes-ortodokse-te-serbise-dergohet-ne-spital-230219" }