Zëvendëspresidenti, Biden 'gozhdon' Trump: Nuk është i keq, por injoranca e tij nuk ka fund

Publikuar tek: bota, më 07:46 05-10-2016 Zëvendëspresidenti, Biden 'gozhdon' Trump: Nuk është i keq, por injoranca e tij nuk ka fund

Zëvendës presidenti Joe Biden, “gozhdoi “ Donald Trump, në një intervistë të martën tha se kandidati republikan ”është i pandjeshëm ndaj popullit amerikan”.

“Ai nuk është person i keq, por injoranca e tij është e pafundme. Meqë ra fjala tek energjia, vë bast se ai nuk mund ta mbajë çantën e tij vetë 18 gropa, në një nga fushat e tij të golfit. Mund ta imagjinoni presidentin të zgjohet në orën 03:30 në mëngjes dhe të bëjë një postim sarkastik në Tëitter”, tha Biden për CNN.

Biden po i referohej fjalimit të Trump natën e shkuar në Twitter, në orën 3 të mëngjesit, ku foli për mediat dhe dy orë më vonë, e hapi përsëri Twitter -in dhe filloi të shpifte për ish-miss Universe, Alicia Machadon, për një video seksi, për të cilën fushata duhet të gjejë akoma prova.

Në intervistën me CNN, Biden bëri tifo për Clinton dhe tha se po punonte shumë për ta vënë në krye të Shtëpisë së Bardhë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013013124465942
array(1) { ["section"]=> string(92) "zevendespresidenti-biden-gozhdon-trump-nuk-eshte-i-keq-por-injoranca-e-tij-nuk-ka-fund-55121" }