Zgjedhja e Olsian Çelës si Kryeprokuror i Përgjithshëm, reagon Spiropali: Paralelisht me projektin e Rindërtimit vazhdojmë dhe me ringritjen e Institucioneve

Publikuar tek: politike, më 20:24 05-12-2019 Zgjedhja e Olsian Çelës si Kryeprokuror i Përgjithshëm, reagon Spiropali: Paralelisht me projektin e Rindërtimit vazhdojmë dhe me ringritjen e Institucioneve Kryeprokurori i Pergjithshem Olsian Çela - Ministrja Elisa Spiropali

Ministrja Elisa Spiropali reagon pas zgjedhjes në krye të organit të akuzës, të prokurorit Olsian Çela.

Spiropali shkruan se, paralelisht me projektin e Rindërtimit, vijon puna me ringritjen e Institucioneve, si garanci për më shumë drejtësi dhe zhvillim. “Kuvendi i Shqipërisë zgjodhi sot Prokurorin e Përgjithshëm me 101 vota. Paralelisht me projektin e Rindërtimit vazhdojmë me Ringritjen e Institucioneve, si garanci për më shumë drejtësi dhe zhvillim”, shkruan Spiropali.

Kujtojmë se Olsian Çela u zgjodh sot me 101 vota nga Kuvendi, si Prokuror i ri i Përgjithshëm i vendit, me një mandat 7 vjeçar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0244300365448
array(1) { ["section"]=> string(162) "zgjedhja-e-olsian-celes-si-kryeprokuror-i-pergjithshem-reagon-spiropali-paralelisht-me-projektin-e-rindertimit-vazhdojme-dhe-me-ringritjen-e-institucioneve-188547" }