Zgjedhja e Trump si President i SHBA-ve shokon botën: Ja çfarë shkruajnë emrat më të mëdhenj hollivudianë

Publikuar tek: bota, më 11:35 09-11-2016 Zgjedhja e Trump si President i SHBA-ve shokon botën: Ja çfarë shkruajnë emrat më të mëdhenj hollivudianë

Donald Trump u bë president i 45 i Shteteve të Bashkuara.

Lajmi ishte si një "bombë" për botën dhe sidomos në Hollywood. Përveç Clint Eastwood i cili ka deklaruar dashurinë e tij për qeverisjen e re të botës, shumë artistë dhe shkrimtarë amerikanë janë shokuar nga ky lajm. Ata shprehin shqetësimin e tyre në rrjetet sociale dhe në media.

Më poshtë do mund të lexoni disa prej reagimeve të yjeve të Hollivudit.

 

tr.png

tr1.pngtr2.png

tr3.png

tr4.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073649883270264
array(1) { ["section"]=> string(110) "zgjedhja-e-trump-si-president-i-shba-ve-shokon-boten-ja-cfare-shkruajne-emrat-me-te-medhenj-hollivudiane-58945" }