Zgjedhje të parakohshme në 12 prill, Vasili: Bravo Zaev, leksion demokracie nga Maqedonia

Publikuar tek: politike, më 20:49 20-10-2019 Zgjedhje të parakohshme në 12 prill, Vasili: Bravo Zaev, leksion demokracie nga Maqedonia

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili vlerëson kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev duke thënë se “vuri atdheun mbi gjithçka” pasi shpalli zgjedhje të parakohshme.

Zgjedhjet në Maqedoni do të mbahen në 12 prill të 2020-ës, dhe deri atëherë vendi do të drejtohet nga një qeveri teknike.

Vasili sulmon Edi Ramën duke e quajtur “zvarranik” që vazhdon turpërisht të qëndrojë kryeministër.

Reagimi i plotë:

Bravo Zoran Zaev!!

Zajev vendosi!

Maqedonia ne 12 Prill shkon ne zgjedhje te parakohshme.

Ne janar opozita merr drejtimin e Ministrise se Brendshme.

Zajev i dha nje Leksion te vertete demokracie

dhe atdhedashurie te gjitheve.

Faqe e bardhe per Zajev, qe vuri atdheun mbi gjthshka

Faqe e zeze per kryeministrin zvarranik Edi Rama, qe vazhdon turperisht ne karrige pasi jo vetem qe la Shqiperine pa Negociata, por qe ai shkaku i vetem qe Maqedonia e Veriut nuk i hapi negociatat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019771814346313
array(1) { ["section"]=> string(93) "zgjedhje-te-parakohshme-ne-12-prill-vasili-bravo-zaev-leksion-demokracie-nga-maqedonia-182826" }