Zgjedhje të parakohshme në Ukrainë, Vlodomyr Zelenskiy bën deklaratën e fortë

Publikuar tek: bota, më 15:32 20-05-2019 Zgjedhje të parakohshme në Ukrainë, Vlodomyr Zelenskiy bën deklaratën e fortë Volodymyr Zelensky

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e betimit në parlamentin ukrainas tha se synimi i tij i parë është që vendet e parlamentit të ndryshojnë sa me shpejt, dhe në politikë të hyjnë persona me autoritet dhe aftësi për të zgjidhur problemet në Ukrainë.

 

Zgjedhjet janë deklaruar për në tetor të 2019 por pas deklaratës  së Presidentit, thuhet se votimet mund të mbahen me shpejt. Presidenti rus Vladimir Putin nuk e ka uruar presidentin ukrainas dhe tha se do të presë deri në momentin kur ai do të bëjë një hap për të rregulluar marrëdhëniet midis dy shteteve.

Duket se presidenti Volodymyr Zelenskiy ka ngjallur shumë reagime që në diten e parë në detyrë...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011793851852417
array(1) { ["section"]=> string(83) "zgjedhje-te-parakohshme-ne-ukraine-vlodomyr-zelenskiy-ben-deklaraten-e-forte-165001" }