Zgjedhjet e 25 prillit, ODIHR mbërrin në Shqipëri për masat paraprake

Publikuar tek: aktualitet, më 14:54 19-01-2021 Zgjedhjet e 25 prillit, ODIHR mbërrin në Shqipëri për masat paraprake

ODIHR do të vijë në Shqipëri nga data 24-29 janar për të vlerësuar masat paraprake sesi do të zhvillohen zgjedhjet.

Bëhet me dije se ODIHR do të zhvillojë takime me anëtarët e KQZ dhe shoqërinë civile. Në varësi të asaj çfarë do të vlerësojnë, do ndërmarrin edhe veprimet në vijim.

OSBE ka njoftuar Ministrinë e Punëve të Jashtme në Shqipëri për vizitën dhe detajet me anë të një dokumenti zyrtar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një 59-vjeçar bie nga lartësia, ishte duke punuar në një pallat në ndërtim tek 'Kodra e Diellit'
Ambasada shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm, ja kur është afati kohor i tërheqjes së dokumenteve biometrike »
Article Logic
Execution time: 0.011368036270142
array(1) { ["section"]=> string(75) "zgjedhjet-e-25-prillit-odihr-mberrin-ne-shqiperi-per-masat-paraprake-235591" }