Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon takimi i përfaqësuesve të ODIHR-it me Partinë Socialiste

Publikuar tek: politike, më 15:19 25-01-2021 Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon takimi i përfaqësuesve të ODIHR-it me Partinë Socialiste Foto arkive

Ka përfunduar takimi në Selinë e PS-së midis përfaqësuesve të ODIHR-it dhe mazhorancës, ku në fokus kanë qenë zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Misioni i ODIHR-it u prit në takim nga Agron Tare, zëvendës-Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme.

“Agron Tare ka mirëpritur sot NAM-ODIHR gjatë vizitës së tyre në Shqipëri. Misioni vlerësoi qasjen bashkëpunuese dhe bashkëpunimin e ODIHR me institucionet në lidhje me zgjedhjet. Shqipëria është e përkushtuar të përmbushë shumicën e rekomandimeve të OSBE-ODIHR mbi zgjedhjet,” shkruan Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme.

Pas këtij takimi, misioni i ODIHR-it prit të takojë përfaqësues të PD-së dhe LSI-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Erion Braçe ironizon Lulzim Bashën: Lexon ‘Ariun Masha’, po të ishte libër pa figura do e zinte gjumi vetë para vajzës
Mediu kërkon bashkëpunim me PD-në për të ruajtur çdo votë, por mungon marrëveshja me Bashën: Në lista të jenë njerëz që maksimizojnë rezultatin »
Article Logic
Execution time: 0.013285875320435
array(1) { ["section"]=> string(96) "zgjedhjet-e-25-prillit-perfundon-takimi-i-perfaqesuesve-te-odihr-it-me-partine-socialiste-236330" }