Zgjedhjet e 30 qershorit, Balla: Mazhoranca ka vullnet për dialog nëse PD dhe LSI futen në zgjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 21:48 16-05-2019 Zgjedhjet e 30 qershorit, Balla: Mazhoranca ka vullnet për dialog nëse PD dhe LSI futen në zgjedhje Kryetari i Grupit Parlamentar te PS, Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të futen në zgjedhje.

Balla në lidhje direkte nga zyra e tij për emisionin ‘Open’, tha se mazhoranca ka një vullnet për dialog me opozitën.

Menjëherë pas kësaj deklarate, ka ndërhyrë Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i cili tha se nuk do të ketë zgjedhje nëse Edi Rama do të jetë kryeministër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066440105438232
array(1) { ["section"]=> string(104) "zgjedhjet-e-30-qershorit-balla-mazhoranca-ka-vullnet-per-dialog-nese-pd-dhe-lsi-futen-ne-zgjedhje-164617" }