Zgjedhjet e 30 Qershorit, PS e Elbasanit prezanton sot 51 kandidatët për këshilltarë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:21 15-05-2019 Zgjedhjet e 30 Qershorit, PS e Elbasanit prezanton sot 51 kandidatët për këshilltarë

Pasditen e sotme pritet të prezantohet lista e kanidatëve të PS, për këshillin bashkiak të Elbasanit.

Prezantimi do bë bëhëet  PS Taulant Balla dhe kandidati për kryetar i bashkisë Elbasan Gledian Llatja.

Mes dhjetëra propozimeve të spikatura, PS ka dërguar në KQZ 51 kandidaturat e saj.

Ndër to veçohen kreu aktual i Qarkut Bukurosh Stafa, Serafin Papa, Dekania e Fakultetit Ekonomik Imelda Sejdini, Sekretarja e Përgjithshme e Prefekturës Eva Bica, ish-kryebashkiaku Hysen Domi, Pedagogët Hektor Çiftja, Arbër Gjeta, Majlinda Peza si dhe anëtaret e këshillit aktual, Irena Palloshi, Luiza Popja, Brunilda Fingo, Ymer Tola si dhe Ana Muça, Jana Sinani, Lytfi Lala, Rovena Islami, Enerjeta Ferra dhe plot emra me reputacion.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097870826721191
array(1) { ["section"]=> string(90) "zgjedhjet-e-30-qershorit-ps-e-elbasanit-prezanton-sot-51-kandidatet-per-keshilltare-164420" }