Zgjedhjet/ Kokëdhima përfundon takimin me Metën: Nuk ka rëndësi data e re, por të jenë me standarte

Publikuar tek: politike, më 13:44 13-06-2019 Zgjedhjet/ Kokëdhima përfundon takimin me Metën: Nuk ka rëndësi data e re, por të jenë me standarte

Kreu i partisë 'Zgjidhja' Koço Kokëdhima ka përfunduar takimin me presidentin Ilir Meta në Presidencë.

Ky takim erdhi në kuadrin e konsultimeve që kreu i shtetit ka marrë me partitë politike për të vendosur një datë të re zgjedhjesh, pas anullimit të 30 qershorit.

Në një prononcim për mediat, Kokëdhima u shpreh se nuk është e rëndësishme një datë e re zgjedhjesh, por që ato të jenë demokratike. Po ashtu Kokëdhima i kërkoi partive politike të reflektojnë për situatën

"Edhe njëherë unë dua të konfimoj këtu që nuk është thelbësore thjeshtë një datë e re, por duhet të shkojmë në zgjedhje me stadarte. Nga ky moment duhet që të gjitha palët të relektojnë, me qëllim që të demokartizohen, qeverisja, zgjedhjet, partitë dhe ti kthehet sovranitetin popullit', tha ai për gazetarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025501012802124
array(1) { ["section"]=> string(103) "zgjedhjet-kokedhima-perfundon-takimin-me-meten-nuk-ka-rendesi-data-e-re-por-te-jene-me-standarte-168073" }