Zgjedhjet lokale/ PD, LSI, PBDNJ dhe PDK regjistrohen në KQZ. 14 prilli afati i fundit

Publikuar tek: politike, më 16:40 13-04-2015 Zgjedhjet lokale/ PD, LSI, PBDNJ dhe PDK regjistrohen në KQZ. 14 prilli afati i fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar si subjekte zgjedhore disa prej partive kryesore në vend.

Regjistrimi bëhet për pjesëmarrjen në zgjedhjet lokale të 21 qershorit, ndërsa deri më tani janë regjistuar pranë këtij organi Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim, Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut dhe Partia Demo-Kristiane. Ndërkohë që pritet edhe regjistrimi i Partisë Socialiste në KQZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se data 14 prill është afati i fundit për partitë politike, të cilat duan të regjistrohen për garën elektorale të 21 qershorit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010401964187622
array(1) { ["section"]=> string(87) "zgjedhjet-lokale-pd-lsi-pbdnj-dhe-pdk-regjistrohen-ne-kqz-14-prilli-afati-i-fundit-8589" }