Zgjedhjet në Korenë e Veriut i fiton....Kim Jong-Un

Publikuar tek: bota, më 14:07 20-07-2015 Zgjedhjet në Korenë e Veriut i fiton....Kim Jong-Un

Me një pjesëmarrje rekord prej 99.97%, zgjedhjet në Korenë e Veriut i fitoi Lideri Suprem Kim Jong-Un, i cili garonte i vetëm.

Në zgjedhje morën pjesë 24.9 milionë banorë, të mëdhenj, të vegjël e të sëmurë, u çuan nga shtrati për të hedhur votën e tyre në kutitë ku sipas raportimeve ata kanë votuar teksa hidhnin valle. Rezultatet e “sakta” pritet të dalin ditën e nesërme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012625932693481
array(1) { ["section"]=> string(54) "zgjedhjet-ne-korene-e-veriut-i-fiton-kim-jong-un-16601" }