Zgjedhjet në Kosovë, edhe Lista Serbe prezanton kandidatët e saj

Publikuar tek: rajon, më 21:48 24-08-2019 Zgjedhjet në Kosovë, edhe Lista Serbe prezanton kandidatët e saj Foto gjate deklarates per media te Listes Serbe, sot

Lista Serbe ka prezantuar ditën e sotme dy kandidatët e saj të rinj, të cilët do të jenë të afruarit e parë të këtij koalicioni për zgjedhet në Kosovë.

Gjatë një konference për mediat sot, koalicioni ka prezantuar Miroslav Ristiq dhe Mladen Stankoviq, të cilët ishin ishin anëtarë të Partisë së Pavarur Liberale. Kryetarët e partive të Listës Serbe kanë bërë thirrje për bashkim të gjithë serbëve të Kosovës rreth koalicionit pasi vetëm kështu mund të jenë më të fortë.

I pyetur nga gazetarët për skenën politike në Prishtinë para zgjedhjeve të parakohshme, kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq ​​tha se ata nuk duan të ndërhyjnë në politikën e partive atje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025605916976929
array(1) { ["section"]=> string(70) "zgjedhjet-ne-kosove-edhe-lista-serbe-prezanton-kandidatet-e-saj-176242" }