Zgjedhjet në Turqi, Ekrem Imamoglu shpallet fitues në Stamboll, partia e Erdoganit pëson disfatë

Publikuar tek: rajon, më 20:28 17-04-2019 Zgjedhjet në Turqi, Ekrem Imamoglu shpallet fitues në Stamboll, partia e Erdoganit pëson disfatë Festa e turqve ne Stamboll pas fitores se Ekrem Imamoglus

Pavarësisht ankimimit të partisë turke AK, partia e presidentit Recep Tayip Erdogan, Autoriteti Elektoral dhe Komisioni Suprem i Zgjedhjeve, ka shpallur fitues të zgjedhjeve në Stamboll, Ekrem Imamoglun.

Imamoglu vjen nga radhët e partisë opozitare të Partisë Republikane Popullore (CHP-së).

Bëhet me dije se Autoriteti elektoral i dorëzoi sot zyrtarisht mandatin e bashkiakut të Stambollit, Ekrem Imamoglu-s.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030428886413574
array(1) { ["section"]=> string(101) "zgjedhjet-ne-turqi-ekrem-imamoglu-shpallet-fitues-ne-stamboll-partia-e-erdoganit-peson-disfate-160837" }