Zgjedhjet në Turqi, votuesja më e pazakontë në botë iu drejtua kutive të votimit (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 07:53 25-06-2018 Zgjedhjet në Turqi, votuesja më e pazakontë në botë iu drejtua kutive të votimit (FOTO)

Ditën e djeshme u zhvilluan në Turqi zgjedhjet. Ndërsa numërimi thuasje mbaroi,  fitues është padyshim Rexhep Tayip Erdogan.

Mirëpo një votuese e pazakontë i është drejtuarr ditën e djeshme kutive të votimit. E veshur me fustanin e nusërirë ajo ka bërë zgjedhjen e saj.

Nusja Zeynep Giriklioëlu, ka tërhequr vëmendjen e qytetarëve pasi ajo para ceremonisë së dasmës ka mbërritur në shkollën e mesme të hotelerisë dhe turizmit në qytetin Tekirdaë për të votuar.

Zeynep, e cila ka votuar në kutinë e votimit 1424 në një deklaratë për AA ka bërë të ditur se bashkëshorti i saj Çaërë Giriklioëlu nuk ndodhet bashkë me të sepse ai do të votojë në Stamboll.

Pasi ka bërë të ditur se ka ardhur para ceremonisë së dasmës për të votuar për të përmbushur detyrën e saj si qytetare, Giriklioëlu, tha: “Datën e dasmë e kishim përcaktuar 6 muaj më parë, dhe është një rastësi që dasma ka përkuar me zgjedhjet. Është një ndjenjë ndryshe të votosh me fustanin e nusërisë. As që e kishim menduar një gjë të tillë. Shpresoj që çdo gjë të jetë për të mirën e vendit tonë. Pasi të votoj do të nisem për në dasmë”.

Po ashtu Giriklioëlu, duke shprehur urimet që zgjedhjet të jenë në të mirë të Turqisë, ajo ka shtuar se martesa në ditën e zgjedhjeve do të jetë një moment i paharrueshëm për ta.

z_1529904641-2133304.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011843919754028
array(1) { ["section"]=> string(91) "zgjedhjet-ne-turqi-votuesja-me-e-pazakonte-ne-bote-iu-drejtua-kutive-te-votimit-foto-125607" }